X
تبلیغات
زولا

می‌توانند بعد از افطار تمرین کنند

دوشنبه 9 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 03:43 ق.ظ

ماجرای روزه‌خواری بازیکنان حین تمرینات حسابی رسانه‌ای شده و حتی کار به مجلس هم کشیده است. البته بخش خبری20:30 و سایت‌های تابناک و جهان نیوز حسابی روی این ماجرا مانور دادند تا این خبر مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گیرد.  

 

 سردار، شما درباره روزه‌خواری بازیکنان لیگ برتری چیزی شنیده‌اید؟ 

نه، چیزی نشنیده‌ام. چطور مگه؟  

 

 

این همه جنجال ایجاد شده و حتی پای نمایندگان مجلس هم وسط آمده است.

خب اینها را شنیده‌ام. اما درباره روزه‌خواری بازیکنان چیزی نشنیده‌ام.  

 

 

اما مثل اینکه خبرهایی هست و قاضی شریفی هم اعلام کرده که فولاد خوزستان، پرسپولیس و راه‌آهن که مربیانشان غیرمسلمان هستند سه باشگاهی هستند که اجازه نمی‌دهند بازیکنان روزه‌داری کنند. فدراسیون هم که برای باشگاه‌ها نامه زده...

بله، این نامه از طرف نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها ارسال شده است. ما به باشگاه‌ها تذکر داده‌ایم که در ماه مبارک رمضان مسائل شرعی را رعایت کنند.  

 

 

 

اما بسیاری باشگاه‌ها هستند که تمریناتشان را قبل و پیش از افطار برگزار می‌کنند.

در ابتدای ماه رمضان برخی تیم‌ها تمرینات‌شان را پیش از مراسم افطار برگزار می‌کردند اما، با توجه به نامه‌ای که برای باشگاه‌هایمان ارسال کردیم، مثل اینکه آنها هم تمرینات‌شان را به پس از مراسم افطار موکول کردند.  

 

 

بقیه در ادامه مطلب

مطمئنید؟

من که از نزدیک ندیده‌ام اما اگر بخواهند می‌توانند دقایقی پیش از افطار تمرینات را آغاز ‌کنند و مشکلی هم در این مورد وجود ندارد. مثلا یک ساعت پیش از افطار مناسب است. بازیکنی که تشنه‌اش شد می‌تواند یک ساعت از تمرین گذشته افطار کند. 

 

 

البته چون بازی‌ها پس از افطار است بهتر است که آنها هم بعد از افطار تمرین کنند. ولی اگر کسی را به تمرین راه ندهند می‌توانند در ساعات روز هم تمرین کنند؟

مهم این است که روزه‌خواری علنی نباشد وگرنه نمی‌شود که هواداران را به تمرینات تیم‌ها راه نداد. می‌شود؟ 

 

 

 

مثل اینکه قرار است بازی استقلال و سایپا ساعت 22:45 برگزار شود؛ درست است؟

نه، مثل هفته چهارم رقابت‌های لیگ تا پایان ماه رمضان همان ساعت 21 برگزار می‌شود و تنها در شهرهایی مانند تبریز که غروب آفتاب دیرتر است، رقابت‌ها هم دیرتر شروع می‌شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo